Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Poszukujesz ametystów? Koniecznie odwiedź tę stronę

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Chinach, Mozambiku, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy bransoletki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym osobiście.